----------------------------------------------

Doporučujeme náš partnerský obchod!

www.zeme-deti.cz

Pokud sháníte něco pro své děti nebo vnoučata je náš obchod určen právě pro Vás. Naleznete zde širokou nabídku hraček, dětských dekorací, ložního povlečení s dětskými motivy. Potěšte své děti hračkami a dekoracemi s jejich oblíbenými hrdiny od Krtečka a Pata a Mata až po hrdiny z filmů a seriálů z dílny studia Walt Disney (Medvídek Pů, Cars, Princezny, Ledové království ...). Pro teenagery zde najdete výrobky s Mimoni,

povlečení paříž


Model 1

1. Dívčí svetřík a sukýnka

 

Návod: SDS s.r.o.
Dívčí svetřík  a sukýnka z příze Tiffany vel. 140
Spotřeba fialová příze 110g - melírovaná příze 80g
Jehlice č. 3,5
Háček č. 3,5
Dírkový vzor - viz obrázek

Lícový žerzej - líc pleteme hladce, rub obrace

Svetřík
Přední díl:

Začneme fialovou přízí na 70 ok a pleteme 2 řady lícovým žerzejem, 48 řad dírkový vzor( 6x opakovat), 2 řady lícový žerzej. Dál pleteme lícovým žerzejem melírovanou přízí. Po 10 řadách ujmeme na průramky 4,3,2,1 oko. Po 36 řadách ujmeme průkrčník 4,3,2,1 oko. Na jehlicích nám zbyde 15 ok. Po upletení 54 řad melírovou přízí ukončíme.

Zadní díl:
Pleteme stejně jako přední díl, ale průkrčník ujmeme až po upletení 42 řad melírovou přízí.

Rukáv:
Začneme na 70 ok jednobarevnou přízí a pleteme 2 řady lícovým žerzejem a dál pokračujeme dírkovým vzorem. Od 10 řady začneme každou 4 řadu ujímat na každé straně jedno oko. Celkem upleteme 64 řad vzoru (8x opakovat) a ujmeme na 50 ok. Poté upleteme 2 řady lícovm žerzejem. Dál pleteme lícovým žerzejem melírovanou přízí. Po upletení 12 řad ujmeme průramky 4,3,2,1 oko a dál ujímáme každou druhou řadu 1 oko na každé straně, celkem 3x. Na jehlicích zbyde 24 ok, ve 47 řadě ukončíme 5 ok z každé strany, ve 49 řadě ukončíme též 5 ok z každé strany a v 51 řadě ukončíme zbývající 4 oka.

Dokončení:
Sešijeme ramenní švy, a průkrčník obháčkujeme jednou řadou krátkých sloupků.

Všijeme rukávy a sešijeme boční švy.

Sukně
Přední díl:
Začít na 59 ok fialovou přízí a plést 2 řady lícovým žerzejem, 16 řad dírkový vzor (2x opakovat), 2 řady lícový žerzej. Dál pleteme melírovou přízí lícovým žerzejem 70 řad. 71 řadu upleteme obrace, 72 řadu také obrace, dál pleteme lícovým žerzejem. 79 řadu pleteme obrace a 80 řadu také obrace, dál pleteme lícovým žerzejem. V 85 řadě ukončíme.

Zadní díl:
Pleteme stejně jako přední díl.

Dokončení:
Sešijeme boční švy, na dutinku pro gumu přehneme horní kraj a zašijeme. Necháme si dírku na provlečení gumy. Navlékneme gumu.