----------------------------------------------

Doporučujeme náš partnerský obchod!

www.zeme-deti.cz

Pokud sháníte něco pro své děti nebo vnoučata je náš obchod určen právě pro Vás. Naleznete zde širokou nabídku hraček, dětských dekorací, ložního povlečení s dětskými motivy. Potěšte své děti hračkami a dekoracemi s jejich oblíbenými hrdiny od Krtečka a Pata a Mata až po hrdiny z filmů a seriálů z dílny studia Walt Disney (Medvídek Pů, Cars, Princezny, Ledové království ...). Pro teenagery zde najdete výrobky s Mimoni,

povlečení paříž


Model 5

5. Halenka

Návod nám zaslala Helena Toniková
Pro velikost č. 44-46 potřebujeme 30 dkg příze Madras, háček č. 4,5

Základní vzor:
Začínáme třemi řetízkovými oky jako náhradu za jeden dlouhý sloupek. Jedno řetízkové oko vynecháme, pak háčkujeme skupinku – jeden dlouhý sloupek, řetízkové oko, dlouhý sloupek – skupinku háčkujeme do jednoho řetízkového oka. Končíme jedním dlouhým sloupkem. Další řadu háčkujeme stejně, jen vpichujeme do vzniklého obloučku.

Zadní díl:

Uháčkujeme 88 řetízkových ok.
První dvě řady uháčkujeme krátkými sloupky.
Dále háčkujeme podle základního vzoru.
V 25. řadě (okraj z krátkých sloupků nepočítáme) ubereme na každé straně dvě skupinky, tj. přejdeme je pevnými oky.
Uháčkujeme dalších 18 řad a vypracujeme krční výstřih.
Po uháčkování 42 řad rozdělíme zadní díl na třetiny – krajní třetiny uháčkujeme základním vzorem, prostřední třetinu uháčkujeme krátkými sloupky.
Po uháčkování 43. řady díl ukončíme.
Celkem máme 43 řad.

Přední díl:
Háčkujeme stejně jako zadní, ale po uháčkování 28. řady vypracujeme krční výstřih, postupujeme stejně jako u zadního dílu.


Rukáv:
Přední a zadní díl spojíme v ramenou. Rukáv nahazujeme v průramku. Začínáme háčkovat základním vzorem a háčkujeme takto:

Máme celkem 34 skupinkových ok (34 krajových mezer)
Začínáme třemi řetízkovými oky a pokračujeme základním vzorem, do každé mezery uháčkujeme skupinku, po třech uháčkovaných skupinkách jednu mezeru vynecháme bez náhrady. Uprostřed rukávu nahodíme skupinky jen dvě.

V první řadě máme nahozeno celkem 26 skupinek a na začátku a konci dlouhý sloupek.

Ubíráme z každé strany po skupince, a to v 5., 9., 14., 19., 23., 28. řadě.