----------------------------------------------

Doporučujeme náš partnerský obchod!

www.zeme-deti.cz

Pokud sháníte něco pro své děti nebo vnoučata je náš obchod určen právě pro Vás. Naleznete zde širokou nabídku hraček, dětských dekorací, ložního povlečení s dětskými motivy. Potěšte své děti hračkami a dekoracemi s jejich oblíbenými hrdiny od Krtečka a Pata a Mata až po hrdiny z filmů a seriálů z dílny studia Walt Disney (Medvídek Pů, Cars, Princezny, Ledové království ...). Pro teenagery zde najdete výrobky s Mimoni,

povlečení paříž


Model 6

6. Pulover

Návod nám zaslala Helena Toniková
Pro velikost č. 44-46 potřebujeme 60 dkg příze Atlantis (pro čtyřbarevný pulover 15 dkg od každé barvy), háček č. 4,5

Základní vzor:
První řada:
Začínáme třemi řetízkovými oky jako náhradu za jeden dlouhý sloupek. Do stejného místa vpichu háčkujeme řetízkové oko a dlouhý sloupek. 2 oka vynecháme a háčkujeme další skupinku – dlouhý sloupek, řetízkové oko, dlouhý sloupek – opakujeme.
Druhá řada:
Háčkujeme skupinku tří dlouhých sloupků do vzniklého obloučku předchozí řady.
Třetí řada:
Háčkujeme skupinku jako ve druhé řadě, ale vpichujeme mezi skupinky.

Barevné pruhy vytvoříme tak, že každou řadu háčkujeme jinou barvou, barvy střídáme v pravidelném sledu – tmavě modrá, růžová, zelená, světle modrá.
Viz obrázek.Zadní díl:
Uháčkujeme 66 řetízkových ok.
Háčkujeme podle základního vzoru.
V 22. řadě začneme ubírat na raglánový rukáv.
To znamená, že v každé řadě ubereme 2 oka s dodržením vzoru. Od 33. řady ubíráme jen 1 oko, aby nám na konci v 36. řadě zbylo 5 skupinek. V 36. řadě díl ukončíme.

Přední díl:
Háčkujeme stejně jako zadní, ale raglánový rukáv ubíráme tak, že v 22. řadě začneme ubírat 2 oka z každé strany. V poslední 36. řadě nám zbudou 4 skupinky a krajová oka. V 36. řadě díl ukončíme.

Rukáv:
Uháčkujeme 36 řetízkových ok. Háčkujeme dle základního vzoru. Kažkou 4. řadu přidáme 1 oko s dodržením vzoru. V 28. řadě máme 16 skupinek. Začneme ubírat raglánový rukáv. Na raglánové sešikmení háčkujeme 14 řad. Ubíráme 1x2 oka na každé straně s dodržením vzoru. V další řadě pak 1x1 oko. Opakujeme, až nám zůstanou krajová oka a 2 skupinky. Ve výši 43 řad díl ukončíme.

Dokončení:
Přední a zadní díl, jakož i rukávy sháčkujeme pevnými oky k sobě.
Krční výstřih obháčkujeme řadou krátkých sloupků.