----------------------------------------------

Doporučujeme náš partnerský obchod!

www.zeme-deti.cz

Pokud sháníte něco pro své děti nebo vnoučata je náš obchod určen právě pro Vás. Naleznete zde širokou nabídku hraček, dětských dekorací, ložního povlečení s dětskými motivy. Potěšte své děti hračkami a dekoracemi s jejich oblíbenými hrdiny od Krtečka a Pata a Mata až po hrdiny z filmů a seriálů z dílny studia Walt Disney (Medvídek Pů, Cars, Princezny, Ledové království ...). Pro teenagery zde najdete výrobky s Mimoni,

povlečení paříž


Model 7

7. Dětský svetřík

Návod nám zaslala Markéta Psotová
Dětský svetřík asi na 2 roky.
Pletený z Fantazie 791.
Spotřeba asi 30 dkg.

Popis:
Zadní díl pleteme na 104 ok vždy 5 ok obrace 1 oko hladce pleteme do výše 66 řad poté začneme ujímat v každé 2 řadě před okem hladkým. Na jehlici máme 73 ok / 3 oka obrace. 1 hladce/ .
Pak pleteme vzorek kdy na pomocnou jehlici dáme 1 oko hladké 3 oka obrace a 1 oko hladké a tyto oka 2x omotáme vlnou pak pleteme 3 oka obrace a opět dáme na pomocnou jehlici, takto neustále pokračujeme.
Po 10 radách opakujeme jen omotáváme do mezery ne nad sebou. Po 110 řadách uprostřed ujmeme na ramenech pleteme ještě 7 řad hladce.
Přední díl pleteme stejně jen do výše 105 řad pak ujmeme pro výstřih dokončíme stejně jen po stranách uděláme dírky.
Rukáv začneme jako u dílů 9 řad, 53 ok v 7 řadě splétáme zbude 39 ok poté v každé 2 řadě přidat 19x1 oko V 80 řadě konec od splétání pleteme tzv. žabičkový vzor.
Můžeme uháčkovat i klobouček, vlna opět fantazie 791.