----------------------------------------------

Doporučujeme náš partnerský obchod!

www.zeme-deti.cz

Pokud sháníte něco pro své děti nebo vnoučata je náš obchod určen právě pro Vás. Naleznete zde širokou nabídku hraček, dětských dekorací, ložního povlečení s dětskými motivy. Potěšte své děti hračkami a dekoracemi s jejich oblíbenými hrdiny od Krtečka a Pata a Mata až po hrdiny z filmů a seriálů z dílny studia Walt Disney (Medvídek Pů, Cars, Princezny, Ledové království ...). Pro teenagery zde najdete výrobky s Mimoni,

povlečení paříž


Model 15

15. Háčkovaný top

Návod nám zaslala Jana Kodymová

příze: TIFFANY twist 51706
velikost: 36/38
spotřeba: 120g příze,4 korálky na ozdobu, pruh stejnobarevné látky na podložení v partii prsou
techniky: háčkování – háček č.2
pletení duté šňůrky – na staré dřevěné špulce od nití jsou připevněné 4 hřebíčky a na nich se plete dutinka

Háčkujeme podle vzoru od dolní špičky halenky a rovnoměrně na obou stranách práce přidáváme vždy jeden motiv vzoru a tím halenku rozšiřujeme nad pas. Pak háčkujeme část rovně a dále práci zužujeme postupným ubíráním motivů vzoru až k výstřihu.
Na stranách uháčkujeme 3 řady dlouhých sloupků a čtvrtou řadu krátkých sloupků kolem celé práce.Z řetízkových ok uháčkujeme 3 poutka na provlečení šňůrky na stranách a na krajích výstřihu po jednom očku.
Upleteme dvě duté šňůrky – kratší použijeme k výstřihu kolem krku a delší na šněrování na zadním dílu. Tuto šňůrku používám, přestože je pracnější, aleje pružná a neškrtí a nezařezává se – model je tedy mnohem příjemnější na nošení.

Dokončení: na podložení v části prsou přišijeme pruh látky stejné barvy jako je použitá příze. Navlékneme šňůrky na šněrování a na jejich konce a na oblast pupíku přišijeme ozdobné skleněné kamínky (korálky).