----------------------------------------------

Doporučujeme náš partnerský obchod!

www.zeme-deti.cz

Pokud sháníte něco pro své děti nebo vnoučata je náš obchod určen právě pro Vás. Naleznete zde širokou nabídku hraček, dětských dekorací, ložního povlečení s dětskými motivy. Potěšte své děti hračkami a dekoracemi s jejich oblíbenými hrdiny od Krtečka a Pata a Mata až po hrdiny z filmů a seriálů z dílny studia Walt Disney (Medvídek Pů, Cars, Princezny, Ledové království ...). Pro teenagery zde najdete výrobky s Mimoni,

povlečení paříž


Model 20

20. Bílá halenka

Návod nám zaslala Jana Kodymová

příze
: Hawai HA – 02 + Rustico 31052
velikost: 42
spotřeba: 250g příze
techniky: háčkování – háček č.2
pletení – jehlice č.3

Halenka je háčkovaná od boku k boku, aby vzor zeštíhloval postavu. Háčkujeme tak, aby dolní část byla mírně rozšířená – mezi dvěma řadami dlouhých sloupků od dolního kraje do poloviny práce a zpět k okraji háčkujeme krátké sloupky.
Pro horní část halenky nabereme na kulatou jehlici oka přímo na háčkovaný spodní díl a dopleteme do potřebné výšky lícovým žerzejem. Pouze nad 18 oky uprostřed předního dílu střídáme po dvou řadách lícový a rubový žerzej.
Pro průramky ujímáme na každé straně 1x3oka,3x2oka a 3x1 oko. Na zadním dílu zbylá oka uzavřeme rovně. Na předním dílu uzavřeme všechna oka kromě krajních sedmi ok. Nad krajními sedmi oky patentovým vzorem (1hl,1obr.) upleteme ramínka do potřebné délky.

Dokončení: ramínka přišijeme k zadnímu dílu. Horní okraj halenky obháčkujeme krátkými sloupky a uprostřed výstřihu stáhneme nití 20 řad nad sebou, aby nám výstřih utvořil špičku. Spodní část obháčkujeme = 1.řada - dlouhé sloupky, 2. řada – 3 dlouhé sloupky a 3 řetízková oka stále za sebou, 3.řada – krátké sloupky.