----------------------------------------------

Doporučujeme náš partnerský obchod!

www.zeme-deti.cz

Pokud sháníte něco pro své děti nebo vnoučata je náš obchod určen právě pro Vás. Naleznete zde širokou nabídku hraček, dětských dekorací, ložního povlečení s dětskými motivy. Potěšte své děti hračkami a dekoracemi s jejich oblíbenými hrdiny od Krtečka a Pata a Mata až po hrdiny z filmů a seriálů z dílny studia Walt Disney (Medvídek Pů, Cars, Princezny, Ledové království ...). Pro teenagery zde najdete výrobky s Mimoni,

povlečení paříž


Model 19

19. Bílorůžová halenka

Návod nám zaslala Jana Kodymová
.
příze
: Hawai HA – 02 + Rustico 31051
velikost: 36
spotřeba: 100g bílé příze, 100g růžové příze,
5 růžových knoflíků
techniky: pletení – jehlice č.3,5
háčkování – háček pletací č.3,5

Nejprve vypracujeme spodní díl halenky přízí Rustico dvěma nitkami najednou. Háčkujeme vcelku přední i zadní díly v jednom pruhu.
Nad horní částí háčkovaného pruhu nabereme na jehlice 67ok nad prostředními 57 oky (tj. pod každým prsem 5 ok přidat). Pleteme jednou nitkou příze Hawai.
V každé 4 řadě ujímáme 1 oko ze stran.
Od 5 řady tvarujeme uprostřed každého prsu záševek = 3x v každé 4 řadě spleteme 3oka v 1 oko.
Od 18 řady rozdělíme práci na 2 poloviny, pleteme každou zvlášť a ujímáme v každé druhé řadě 1 oko na tvarování výstřihu. Nad posledním okem uháčkujeme řetízek potřebné délky (asi 39cm) kolem krku a připevníme konec řetízku ke špičce druhé poloviny předního dílu.

Dokončení: výstřih obháčkujeme krátkými sloupky bílou přízí. Obvod halenky obháčkujeme dvěma řadami dlouhých sloupků růžovou přízí a přitom vypracujeme na svislé části zadního dílu poutka na knoflíčky. Na dolní části uháčkujeme zoubky = 1.řada - dlouhé sloupky, 2.řada – 3dl.sloupky a 3 řet. oka stále střídat, 3.řada – 3 krátké sloupky nad řet. oky a 3 pevná oka nad dl. sloupky. Na zadní díl přišijeme růžové knoflíčky.