----------------------------------------------

Doporučujeme náš partnerský obchod!

www.zeme-deti.cz

Pokud sháníte něco pro své děti nebo vnoučata je náš obchod určen právě pro Vás. Naleznete zde širokou nabídku hraček, dětských dekorací, ložního povlečení s dětskými motivy. Potěšte své děti hračkami a dekoracemi s jejich oblíbenými hrdiny od Krtečka a Pata a Mata až po hrdiny z filmů a seriálů z dílny studia Walt Disney (Medvídek Pů, Cars, Princezny, Ledové království ...). Pro teenagery zde najdete výrobky s Mimoni,

povlečení paříž


Model 27

27. Halenka z příze Dekorka

Návod nám zaslala Helena Toniková

Halenka z příze Dekorkapříze:
Dekorka
Velikost: 42/44
Spotřeba: cca 40 dkg 
Háček: č. 5


Základní vzor:
Háčkujeme dlouhým sloupkem. Pro efekt háčkujeme 2. a každou další řadu tak, že vpichujeme jen do zadní části oka. Nenabíráme ho celé.

Zadní díl:
Uháčkujeme 61 řetízkových ok.

V 20. řadě ubereme naráz 3 oka na každé straně, tj. přejdeme je pevnými oky.
Uháčkujeme dalších 11 řad a ukončíme.
Celkem máme 30 řad.

Přední díl:
Háčkujeme stejně jako zadní, ale po uháčkování 21. řady vypracujeme krční výstřih.
Rozdělíme si oka na polovinu. Ve 22. řadě prostřední 2 oka vynecháme, pak každou 2. řadu ubíráme 2 oka z každé strany. Ve 30. řadě končíme.

 


Rukáv:
Přední a zadní díl spojíme v ramenou. Rukáv nahazujeme v průramku. Začínáme háčkovat základním vzorem a háčkujeme takto:

Rozpočítáme si pleteninu a nahodíme2x 17 ok (do každého dlouhého sloupku naháčkujeme střídavě 2 dlouhé sloupky, do dalšího pak 1 dlouhý sloupek, do dalšího znovu 2 dlouhé sloupky, opakujeme). Celkem 34 ok.
Háčkujeme 4 řady s plným počtem ok. Ve 4. řadě ubereme z každé strany 1 oko. Stejně tak i 6. řadě. Uháčkujeme celkem 7 řad.